| контакт | маркетинг
КОШАРКА

05.03.2018

Охрид до 101 против Шкупи

Убедлива победа на гостите, кои со 101:80 го совладаа противникот

Убедлива победа на Охрид од 101:80 на гостувањето кај Шкупи во натпревар од домашното првенство. Охриѓани ги добија сите четири периоди, последниот најубедливо со 28:21, за печат на новиот триумф во Суперлигата. Босанскиот центар Емир Зимиќ доминираше на паркетот, беше незадржлив со 22 поени и 11 скока и го предводеше Охрид до сигурен триумф. Одличен настап имаше и Глигориевиќ со 18 поени и 11 скока, а Лефковски уфрли 14 поени.
Кај Шкупи, Рид забележа 19 поени, три повеќе од Догбо.
Датум: 05.03.2018, 20:58
Статијата е прочитана 310 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense