| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018

Работнички посилен за Серџио, Маркоски и Петкоски


*Сите тројца ќе бидат во комбинација за неделниот меч со Шкупи, од друга страна стратегот Станковски не може да смета на суспендираните Божиновски и Херера, како и повредениот Најдовски

Бразилецот Серџио, Кире Маркоски и Петар Петковски заздравија од повредите и ќе бидат во комбинација за првиот тим на Работнички за неделниот дуел со Шкупи кој ќе се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.
„Ме радува што ќе можам да сметам на сите тројца за овој меч. Сега, дали ќе бидат стартери или ќе ја чекаат својата шанса од клупата, ќе видиме во текот на следните два дена во пресрет на гостувањето кај Шкупи. Од друга страна пак нема да бидат во комбинација поцрвенетиот Даниел Божиновски и пожолтениот Себастијан Херера како и повредениот Леон Најдовски“ ни изјави стратегот на „романтичарите“ Горан Станковски.Датум: 01.03.2018, 17:10
Статијата е прочитана 850 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense