| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.10.2017

Да и покажеме на Србија што можеме

 


Младата репрезентација на Македонија е подготвена за предизвикот наречен Србија. Да му вратиме на соседот за несреќното реми на Европското во Полска и да обезбедиме нови бодови во овие квалификации

Дојде моментот кога ќе имаме можност да им вратиме на Србите за она реми на Европското првенство. Дојде моментот кога македонската фудбалска репрезентација до 21 година ќе му се спротивстави на објективно фаворитот во нашата група и воопшто во европски рамки, по втор пат за само три месеци, на два исклучително битни меча.
Овој пат тоа е за квалификациски бодови, за победа во серија, за добар старт на тековната кампања. Ако победата во Ерменија значеше стартни три бода, тогаш поволен резултат против Србија ќе значи дополнителни поени на нашето конто и сериозно добра позиција на табелата.Датум: 06.10.2017, 11:19
Статијата е прочитана 331 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense