| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.03.2017

Победа - Брегалница ќе се игра на стадиончето на Могила

Неофицијално, прилепскиот клуб поради инцидентот со Шкупи, ќе биде само парично казнет

ФОТО: МАРКУКУЛЕ.МК

Бадијала барањата на Брегалница па и на Македонија ЃП, Фудбалската Федерација на Македонија и дефинитивно реши ФК Победа и натаму своите натпревари како домаќин да ги игра на стадиончето на Могила. Според ФФМ таму постојат услови за играње на прволигашки натпревари. Па така натпреварот од 24. коло во недела меѓу Победа и Брегалница, ќе се игра на стадиончето на Могила со почеток од 15 часот.
Кога сме кај Победа неофицијално дознаваме дека прилепчани поради инцидентот на мечот со Шкупи, кога крајно неодговорни лица влегоа на терен и го прекинаа натпреварот на минута - две, ќе биде само парично казнета.Датум: 28.03.2017, 14:19
Статијата е прочитана 3743 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense