| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2017

Мицевски потпиша за белоруски Минск


Нов клуб за нашиот интернационалец

Дарко Мицевски е нов член на тимот на Минск. Играчот за врска и поранешен македонски младински репрезентативец потпиша за белорускиот состав и веќе е една недела е дел од тренинг кампот на екипата која е на подготовки во Анталија. Нашиот интернационалец веќе постигна и гол на првиот подготвителен меч против рускиот тим Амкар.
„Презадоволен сум од она што ми се случи зимава. Пронајдов екстра клуб каде што ќе ја продолжам мојата кариера и каде што се надевам дека ќе ја оведам истата на уште едно повисоко ниво отколку досега. Белорускиот фудбал е во голем подем и мислам дека не погрешив што ја одбрав оваа опција. Потпишав едногодишен договор со клубот со опција да останам уште една потоа доколку се договорам“, изјави Дарко Мицевски за „Македонски спорт“.Датум: 28.02.2017, 19:20
Статијата е прочитана 2024 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense