| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2018

Несторовски и Трајковски стартери, Палермо победи

Нашиот двоец го предводеше нападот на Палермо но не постигна гол против Бреша на домашен терен.

Тимот на Палермо со Илија Несторовски и Александар Трајковски во стартните единаесет стигна до значајна победа на домашен терен против Бреша денеска во рамките од 23. коло од италијанската Серија Б. Конечните 2:0 не беа дело на нашите интернационалци, туку за домашните погодија бугаринот Чочев во првото полувреме и Гнахоре во последната минута од мечот. Со ова Палермо остана лидер на табелата со освоени 43. бода пред Емполи кои има три помалку.


 Датум: 27.01.2018, 17:13
Статијата е прочитана 669 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense