| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2017

Нема дно за нас. Македонија на 165 место на ФИФА листата!

Прогнозите велат дека во четврток, кога ФИФА ќе ја објави најновата своја листа за месец февруари, нашата најдобра репрезентација ќе падне на 165 место

Нема дно за нас. Ние и натаму паѓаме ли паѓаме. Без разлика што во изминатиот месец немавме репрезентативни активности, нашата најдобра фудбалска репрезентација ќе падне за три места на ФИФА листата. Па така за месец февруари, на најновиот ранкинг Македонија ќе се најде на 165 место.Датум: 03.02.2017, 20:50
Статијата е прочитана 2199 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense