| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.01.2018

Менде Степановски е новиот спортски директор на Пелистер

Стоперот кој имаше богата фудбалска кариера, „детето“ на битолските „зелени“ е новиот директор на Пелистер


Нов стручен штаб, ново раководство и пред се нов спортски директор во таборот на Пелистер и тоа во името на Менде Степановски. Стоперот кој имаше богата фудбалска кариера, има играно речиси за сите наши големи клубови, фудбалерот кој е „дете“ на битолските „зелени“ е идеално решение за ова место во раководството на ФК Пелистер. Во последните неколку денови во Битола се прават напори ФК Пелистер во пролетниот дел од сезоната одново да има конкурентен состав со кој би можел да избори опстанок. Ангажманот на нови играчи ќе биде дел од работата токму на Степановски.Датум: 03.01.2018, 14:40
Статијата е прочитана 6298 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense