| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.02.2017

Шкупи го совлада и Борац Чачак 

Шкупи со победа од 3:1 против Борац Чачак ги заврши подготовките во Охрид во рамките на подготовките пред стартот на пролетниот дел во македонската Прва Лига.

Екипата на Шкупи ја забележа четвртата победа во рамките на подготовките за пролетниот дел од сезоната, откако го совлада Борац Чачак со 3:1.
Чаирчани до сега имаат одиграно пет контролни натпревари, загуби само од Ренова и тоа на првиот пријателски меч.Датум: 08.02.2017, 14:23
Статијата е прочитана 1004 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense