| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.11.2017

Чеде со Грнчаров но без Велковски

Иако репрезентативниот стопер беше најавен како стартер, Јаневски се реши да му даде шанса на искусниот дефанзивец


Стратегот на Вардар Чеде Јаневски не експериментираше со стартниот состав, тие што го најави вчера тие и го започнуваат мечот со Зенит. Само Бобан Грнчаров се најде меѓу стартерите и тоа не местото на репрезентативецот Дарко Велковски.
Во однос на Зенит, Манчини ги чува своите најдобри сили, поважни му се за дербито овој викенд со Спартак Москва.Датум: 23.11.2017, 17:56
Статијата е прочитана 414 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense