| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.01.2017

Тандемот Аврамовски – Бабунски за победа на Олимпија

На пријателскиот натпревар против Загреб кој заврши со резултат од 3:0, првиот и третиот гол за Олимпија беа дело на Mакедонците Даниел Аврамовски и Доријан Бабунски

Олимпија носена на крилјата на македонците Даниел Аврамовски и Доријан Бабунски, успеа попладнево на пријателскиот меч со Загреб да слави со 3:0. Во 18. минута Аврамовски на својот деби меч за „змајчеки“ стрелаше за водство од 1:0. Додека Доријан Бабунски во финишот на мечот, во 88. Минута ги постави конечните 3:0.


 Датум: 18.01.2017, 16:32
Статијата е прочитана 4611 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense