| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.10.2017

Македонија У-17 во елитните квалификации

*Она што сите го посакувавме конечно и се оствари

Македонската репрезентација до 17. години ќе игра во елитните квалификации за европското првенство. Оваа инфромација ја потврдија и од фудбалската федерација на Македонија, откако завршија сите квалификациски турнири од прелиминарната фаза. На истите ние сме една од оние селекции кои како третопласирана има доволно бодови за пласман во следната фаза. Сега очекуваме само да биде комплетиран целиот состав на селекции кои одат во следната фаза, а потоа ќе треба да се изврши нова ждрепка.
Како што е добро познато, ние бевме домаќини на турнирот на кој одигравме на два пати без голови против Босна и Херцеговина односно Словачка со што ги обезбедивме двата клучн и бода кои и не однесоа понатаму.Датум: 23.10.2017, 15:27
Статијата е прочитана 1185 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense