| контакт | маркетинг
20.11.2017
Завчера, во Штип, нова средба на ветераните на Брегалница и на Беласица
20.11.2017
„Имам конци на усните. Среќа збите и носот ми се здрави“, вели голманот на Вардар
20.11.2017
Денеска македонскиот репрезентативец го продолжи договорот со АЕК за уште 2.5 години
20.11.2017
Хасани со хет-трик, еден гол на Бејтулаи и неколку шанси за поубедлива победа. Тоа е епилогот од мечот меѓу Шкендија и Скопје кој заврши со 4:0
20.11.2017
20.11.2017
По голот примен во судиското продолжение, Академија Пандев има примедби на арбитражата, односно на непотребно одолжениот меч.
19.11.2017
Со голот на Муслиу шампионот го победи Пелистер со 1:0
19.11.2017
Во 18 часот сите погледи ќе бидат вперени кон Националната Арена каде што се среќаваат вечните ривали. Се подготвува „фешта“ на најголемиот стадион и роденденско славје на „Комити“
19.11.2017
Судува го симна Жалгирис од тронот во директен дуел на двата тима по кој падна одлуката. Битолчанецот го подигна големиот пехар
19.11.2017
„Да, точно е дека Тренерската организација ги предложи Спировски, Ибраими и Хасани за играч на сезоната, но сметам дека најдобар избор е тоа што го прави „Македонски спорт“, кога за вашиот весник најдобрите ги избираат капитените и тренерите“, вели Ѓоре Јовановски, претседателот на Тренерската организација
19.11.2017
Поранешниот предводник на Македонија, би можел повторно со селекторска функција
19.11.2017
Денеска се играат мечевите од 16. коло во ПМФЛ. Во сенка на големото дерби меѓу Вардар и Пелистер, во Струмица Академија Пандев го пречекува Работнички
НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.11.2017
20.11.2017
20.11.2017
20.11.2017
20.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense