| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2017

Победа загуби убедливо од Борац

Прилепчани денеска во Охрид поразени се од Борац Чачак со 1:3

Висок и убедлив пораз во пријателски натпревар одигран  во Охрид за прилепска Победа. Четата на тренерот Зоран Штерјовски загуби од Борац Чачак со 1:3, на полувреме беше 0:1. Голот за Победа го постигна Гешоски во 88. минута од пенал.Датум: 29.01.2017, 14:16
Статијата е прочитана 2516 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense