| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2018

Вујчиќ го засили Шкупи

Играчот за врска е второт големо засилување за чаирчани по Благојче Љамчевски.


Штефан Вујчиќ е нов играч на тимот на Шкупи. Играчот за врска кој зимава си замина од Шкендија, се пресели на Чаир откако се договори со новиот спонзор на клубот за соработка.
Тој секако дека и тоа како ќе биде големо засилување со оглед на фактот што е еден од најдобрите играчи за врска во нашиот шампионат долги години. Беше дел и од Работнички, а во моментов се враќа од повреда на лигаментите


 Датум: 11.01.2018, 12:03
Статијата е прочитана 1835 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense