| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.04.2017

Шиков капитен на Работнички!


Во последните 5-6 минути на вчерашниот натпревар со „лавовите“, искусниот репрезентативец ја носеше капитенската лента на „романтичарите“

Ванче Шиков, вчера беше и капитен на Работнички, и тоа во последните неколку минути. Имено по излегувањето од терен на Душко Трајчевски, а во отсуство на Горан Силјановски, тој му ја предаде лентата на искусниот репрезентативец. Иако Шиков има само неколку месечен стаж во екипата се гледа дека има големо влијание, така и треба, сепак Ванче е и заменик капитен во нашата најдобра репрезентација.Датум: 23.04.2017, 14:34
Статијата е прочитана 1104 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense