| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.12.2017

Мојсов уште две години во АЕК Ларнака

По добрите игри кои нашиот интернационалец ги прикажа на Кипар во изминатиот период, клубот одлучи да го награди со нов договор.

Даниел Мојсов и во иднина ќе биде дел од тимот на АЕК Ларнака. Дефанзивецот одлично се вклопи во овој клуб, и воопшто во кипарскиот фудбал, па е награден со нов договор, кој е важечки до 2020 година. Мојсов во моментов има 29. години и што се вели е во најбитниот фудбалски период, кога му е потребен стабилен клуб, договор, и секако голема минутажа. Сето тоа кавадарчанецот го има во АЕЛ, па не е ни воопшто за зачудување што е потпишан новиот договор.


 Датум: 21.12.2017, 11:29
Статијата е прочитана 1609 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense