| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.07.2017

Е ова е тој Вардар што го сакаме

Вардар го совлада Копенхаген и покажа дека и дефинитивно потсетува на тоа историско лето 2003 година


Немавме победа во ЛШ цели 11 години, немавме пласман во следно коло по цели 11 години. Ете Вардар го урна проклетството. Ова е тој Врадар што го сакаме, ова е тој Вардар кој што урна проклетството во Лигата на Шампионите. Прво донесе победа во Струмица и пласман во следно коло а еве вечерва по цели 14 години на свој терен, на Арената се радува на триумф по тие 3:0 против Бери Таунм во јули 2003 година.
Но Вардар тука не запира, Вардар оди по историја...Датум: 25.07.2017, 22:30
Статијата е прочитана 1938 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense