| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.08.2017

Итало една година во Вардар

Тој ќе биде пријавен за настап за дуелот со Фенербахче

Бразилскиот напаѓач Итало е ново засилување на Вардар. Тој стави потпис на договорот со шампионот на една година.
Она што е интересно е тоа што тој ќе биде утре пријавен за настап во ЛЕ против Фенербахче како "џокер".
Итало доаѓа како замена за Балотели кој замина во Катар.Датум: 13.08.2017, 20:11
Статијата е прочитана 4618 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense