| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

17.07.2017

Ангелов и Анталија се спасија

Новиот клуб на македонскиот голман Петар Ангелов, Анталија, беше пред „исфрлање“ од најсилната турска лига следната сезона, со оглед на тоа дека ја немал навреме платено котизацијата за натпреварувањето.

Турската федерација, сепак, им прогледала низ прсти, бидејќи како оправдување за задоцнетото намирување на обврските биле наведени пререгистрацијата на клубот и некомплетната документација. Па така Ангелов и Анталија во последен момент се спасија и го задржаа суперлигашкиот статус.Датум: 17.07.2017, 17:25
Статијата е прочитана 1859 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense