| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.09.2017

Продолжува борбата за Максимов


Вардар се надева дека ќе може да го има екс голгетерот на Тракаи за домашниот шампионат

Вардар не се откажува од намерата да го има Максим Максимов во своите редови за настапите од македонскиот шампионат. И покрај тоа што Тракаи го оспорува трансферот, сепак, вардарци се убедени дека ќе го добијат спорот и наскоро ќе може да сметаат на голгетерот. Тоа не е случај со Лигата на Европа, каде што вардарци немаат шанси да го регистрираат рускиот голгетер.Датум: 12.09.2017, 11:29
Статијата е прочитана 1843 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense