| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.01.2018

Работнички го потпиша Кировски

После две ипол сезони во Тајланд, Кировски се враќа во македонското првенство

Искусниот напаѓач, Христијан Кировски, потпиша договор со Работнички со траење до јуни, со можност за продолжување на соработката и понатаму. „Романтичарите“ го добија тоа што го бараа во преодниот рок, во Христијан ќе имаат докажан голгетер. Кировски преоѓа во позната средина за него, тој пред десет сезони го носеше црвено-белиот дрес на дебармаалци.
Датум: 31.01.2018, 12:53
Статијата е прочитана 886 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense