| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.11.2017

Вардарова победничка честитка за „Комити“

Со голот на Муслиу шампионот го победи Пелистер со 1:0

Вардар на своите верни „Комити“ со победа им го честиташе 30 роденден. Совладан е Пелистер со 1:0 во Дербито на Македонија. Вардар долго се мачеше, имаше шанси но Пелистер одигра добро и ги одржуваше тие 0:0 се до 65. минута кога Муслиу со глава ја затресе мрежата на гостите од Прилеп. Во 85. минута Пелистер преку Цветановски постигна гол но судијата Ставрев, на асистенција на својот помошник, истиот не го призна поради наводен офсајд. Ситуација која во најмала рака беше проблематична. Со овие три бода Вардар не и дозволи на Шкендија уште вечерва да стане есенски шампион.
Датум: 19.11.2017, 20:07
Статијата е прочитана 654 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense