| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.04.2017

Како Вардар и Шкендија победија во 24. коло (ВИДЕО)

Шампионот и лидерот славеше против Работнички со 2:0 во соседското дерби бр.57. Додека Шкендија ги прегази „лавовите“ со 5:1

И по 24. коло разлика во однос на првиот и вториот на табелата е шест бодови. Вардар со 2:0 го победи Работнички со головите на Којашевиќ и Николов, додека Шкендија пак дома си поигруваше со „лавовите“ славејќи со 5:1. Хет - трик на Меџедовиќ, два гола беа дело на Ибраими. Ивановски пак го постигна почесниот гол.
Во двете видеа можете да ги погледните најинтересните моменти од двете средби во Скопје и Тетово.

 Датум: 03.04.2017, 19:20
Статијата е прочитана 1730 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense