| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.04.2017

Љуботен доби нови простории

Фудбалскиот клуб Љуботен од Тетово заврши со реновирањето на клупските простории со што фудбалерите на овој клуб ќе имаат многу подобри услови за време на нивните натпревари

Ова е значителен чекор за клубот, што е најстар во Македонија, да почне да чекори напред кон враќање во погорните категории на македонскиот фудбал, каде што впрoчем според традицијата и му е местото.

 

 


 Датум: 04.04.2017, 20:39
Статијата е прочитана 7101 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense