| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2017

„Бум бум“ Ибраими (ВИДЕО)

Шкендија на полувреме води со 2:0 против Вардар, а стрелец на двата погодоци беше Ибраими. Вреди да се истакне првиот, кој беше упатен од слободен удар од 25 метри

Шкендија има одлично прво полувреме против Вардар и води со 2:0. Тетовци, благодарение на головите на Бесарт Ибраими се на чекор од пласман во финалето од Купот на Македонија, ако се знае дека на овој меч тие се гости.
Одличниот напаѓач најпрвин ја погоди мрежата во 24. минута од слободен удар од некаде 25 метри. Додека на само неколку мигови пред финишот на првиот дел, тој беше сигурен реализатор на пеналот.Датум: 01.03.2017, 14:57
Статијата е прочитана 5703 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense