| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.08.2017

Ал Гарафа е новиот клуб на Балотели

Тимот од Катар го потврди она што „Македонски спорт“ го најави уште синоќа

Џонатан Балотели го доби епитетот „поранешен“ член на Вардар. Готово е! Трансферот е направен, и се чека само официјална промоција. Како што синоќа најавивме, клубот е од Катар и се вика Ал Гарафа.
Засега не е познато на колку години е договорот, но според информациите, Вардар добро ќе заработи од трансферот на својот голгетер.
Заминувањето на Балотели ќе значи дека Вардар ќе мора да бара напаѓач.Датум: 08.08.2017, 16:52
Статијата е прочитана 3754 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense