| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.09.2017

Македонецот Ѓоковиќ продолжи во Клуж

Стоперот додека чека македонски пасош ќе игра во романскиот шампионат

Потенцијалниот македонски репрезентативец Дамјан Ѓоковиќ кој чека да добие македонски пасош, летово има нов клуб. Тоа е романскиот Клуж каде што стоперот ќе проба да ја искачи својата кариера на друго ниво. Тој досега настапуваше за Риека, но не со голем успех затоа што во принцип немаше голема минутажа. Како што веќе македонската јавност е запознаена, овој досегашен хрватски интернационалец има македонски корени и наскоро ќе добие македонско државјанство па ќе може да настапува за нашата репрезентацијаДатум: 07.09.2017, 16:54
Статијата е прочитана 1399 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense