| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.09.2017

Божиновски од пенал во 90. минута ги спаси „лавовите“

Македонија ЃП во меч од 5. коло во Втората лига - Запад, успеа да одигра 2:2 со големиот фаворит Гостивар

Македонија ЃП одигра на свој терен 2:2 против Гостивар, тим кој што водеше до 90. минута, но во тој момент Боби Божиновски од пенал успеа да го израмни резултатот. И на мечот Струга Трим Лум - Локомотива имаше гол од пенал во последната минута за реми, но на овој натпревар гостите од Скопје израмнија на 1:1.

РЕЗУЛТАТИ - 5. КОЛО - ЗАПАД
СТРУГА ТРИМ ЛУМ - ЛОКОМОТИВА 1:1
ТЕТЕКС - НОВАЦИ 4:2
МАКЕДОНИЈА ЃП - ГОСТИВАР 2:2
ВЛАЗЕРИМИ - ЕУРОМИЛК 3:1
ЗАЈАЗИ - ЛАБУНИШТА 1:0

ТАБЕЛА
1. Гостивар 11., 2. Влазерими 10., 3. Струга Трим Лум 9., 4. Локомотива 8., 5. Еуромилк 7, 6. Тетекс 7., 7. Зајази 5., 8. Новаци 4., 9. Лабуништа 3, 10. Македонија ЃП 3.Датум: 26.09.2017, 17:51
Статијата е прочитана 1103 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense