| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.01.2018

Денковски дел од Фериоленсе

Напаѓачот ја промени средината но не и шампионатот. И натаму ќе настапува во Шпанија.

Христијан Денковски е нов член на тимот на Фериоленсе. Напаѓачот ја промени клубската средина и од тимот на Азуага, каде што настапуваше до сега се пресели во тимот на Фелиоренсе. И ова е клуб од третата шпанска лига, каде што во моментов настапува уште и Дин Аломеровиќ за вториот тим на Селта.Датум: 23.01.2018, 13:22
Статијата е прочитана 665 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense