| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.01.2017

Треневски: Со Маца сме посилни...И дефинитивно Марјан Алтипармаковски, сега веќе екс играчот на Интер Запрешиќ, се врати во Градски Парк

Откако синоќа разговараше со претседателот на „романтичарите“ Драган Поповски, Маца веќе од понеделник се приклучува на тренинзите. Ова е добра вест за тренерот Виктор Треневски.
„Секако дека со Маца сме посилни. Сум немал можност да работам со него, но го познавам добро, познати ми се неговите квалитети и не кријам дека сум задоволен што во нападот, покрај останатите, ќе го имам и Марјан Алтипармаковски“, истакна Треневски.Датум: 21.01.2017, 10:10
Статијата е прочитана 2171 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense