| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.03.2018

Бубања: Ова не личи на Победа!

„Она што го одигра Победа во Тетово е за секаква критика. Моето останување во клубот зависи и од тоа со колку натпревари јас ќе бидам казнет“ вели тренерот на прилепчани

По натпреварот со Шкендија, стратегот на прилепчани кој не ја водеше екипата поради суспензијата беше крајно незадоволен од тоа како играше неговиот тим.
„Јас имам полна доверба во Мегленски, но она што го видов на теренот во Тетово против силната Шкендија навистина не личеше на Победа. Она што го одигра Победа во Тетово е за секаква критика. Јас имав разговор со раководството на тимот, имам обврска кон навивачите но некои работи треба јавно да се кажат дека вака работите не одат во посакуваната насока. Не сакам да бидам тренер кој ќе биде познат како тренер кој ја испаднал Победа. Не дека најавувам повлекување, но сепак треба да се знае дека моето останување на клупата ќе зависи и од казната, колку натпревари јас не можам да го водам тимот. Имам и здравствени проблеми, ќе видиме како ќе се одвиваат настаните во следните неколку денови“ ни изјави Бубања.Датум: 04.03.2018, 11:06
Статијата е прочитана 1533 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense