| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.08.2017

Барди одново стрелец за Леванте

На пријателскиот меч со Елче, нашиот репрезентативец постигна гол во 70.минута за Леванте

Енис Барди е во супер форма во пресрет на стартот на Примера. Тој и вечерва беше стрелец за Леванте на пријателската средба со Елче, која заврши со 2:0 за тимот на Барди. Инаку Барди стрелаше во 70.минута. Речиси на секој контролен меч новакот во Леванте, кој ги придоби симпатиите за кусо време кај сите во клубот, постигнува гол.Датум: 12.08.2017, 22:37
Статијата е прочитана 1684 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense