| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.02.2018

Маневски: Веруваме во овој Пелистер

„Сите во клубот потајно верувавме во себе, имаме добра екипа и одиме чекор по чекор“ вели искусниот напаѓач на Пелистер по триумфот над Работнички

Никој не веруваше дека Пелистер ќе може да го победи Работнички. Сепак тоа се случи, битолчани победија со 3:2 и затоа радоста е голема во редовите на „зелените“.
Екс капитенот на „романтичарите“ беше централна фигура во домашниот тим и е најзаслужен за трите бода...
„И јас но и сите кои дојдовме во Пелистер не дојдовме да испаднеме од Лигата. Веруваме во себе, во овој Пелистер. Имаме квалитет, стручниот штаб и новото раководство направи добра екипа и одиме чекор по чекор.  Имаме многу за играње, тука е и Купот, факт е дека не сме доволно подготвени но, како одминува времето и тоа ќе се среди“ вели за „Македонски спорт“ Маневски.

Ме насмеа повикот на Мичка...
Пред да го шутира пеналот од клупата на Работнички имаше повик до голманот Божиновски „Знаеш Боро каде шутира“...
„Тоа беше повик на Милан Илиевски - Мичка до неговиот голман, демек сите знаеле каде јас ќе шутирам. Искрено малку ме насмеа. Но и тоа не им помогна, ете јас го постигнав вториот гол оваа пролет на вториот меч. Секако дека сум задоволен што го победивме Работнички, само така да продолжиме“ заврши Борче Маневски.

Текст и фото: Димитар ПетковскиДатум: 19.02.2018, 17:44
Статијата е прочитана 1856 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense