| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.01.2017

Маца се враќа во „Градски парк“

Големи се шансите Марјан Алтипармаковски, по само шест месеци минати во Интер Запрешиќ, повторно да го облече дресот на Работнички


Марјан Алтипармаковски (25), веројатно, ќе биде најголемото засилување за Работнички во тековниот зимски преоден рок. Како што велат нашите информации, напаѓачот по само шест месеци минати во Интер Запрешиќ би можел да се врати во таборот од Градски парк од каде што се пресели во хрватскиот прволигаш во август минатото лето. Се чини дека раководството на „романтичарите“ успее да го врати Мацата тогаш ќе заврши голема работа. Матија Смрекар беше во комбинација, но се разбира дека Алтипармаковски е подобра опција, и поради фактот дека тој многу побрзо и подобро ќе се снајде во старата средина за него.

Повеќе во денешното печатено издание на „Македонски спорт“.Датум: 17.01.2017, 10:31
Статијата е прочитана 2741 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense