| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.12.2017

Секулов е есенски шампион со Јувентус

Никола Секулов и неговиот Јувентус ја освоија есенската титула во домашниот шампионат на Италија, и тоа на најдобар можен начин. Со триумф над градсиот ривал Торино

Никола Секулов, македонскиот репрезентативец до 17. години, со неговиот тим Јувентус е есенски шампион на Италија во неговата возраст. „Старата дама“ на чело со нашиот голем талент успеа да крајот од полусезоната да биде прв и да има пол позиција напролет.
Клучен момент за тимот на Јувентус беше последниот меч, токму против градскиот ривал Торино, кој Јувентус го доби со минимални 1:0, секако со Секулов во стартнтие единаесет.

 Датум: 18.12.2017, 11:20
Статијата е прочитана 1225 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense