| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.08.2017

Старни постави: Зидан тргнува без Роналдо

Кристијано Роналдо не е во стартниот состав на Реал Мадрид за мечот од Суперкупот против Манчестер јунајтед. Португалецот доби потшеда од тренерот Зинедин Зидан, а ако е потребно тој ќе влезе во второто полувреме. На другата страна Жозе Мурињо го стави во првиот тим новото засилување Немања Матиќ. Тој заедно со Погба и Ерера ќе делуваат на средината на теренот. Лукаку е во нападот, а ќе му помагаат Мхитарјан и Лингард.


РЕАЛ МАДРИД: Навас - Карвахал, Рамос, Варан, Марсело - Касемиро, Крос, Модриќ - Иско, Бејл, Бензема.
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Де Геа - Валенсија, Линделоф, Смолинг, Дармијан - Ерера, Матиќ, Погба - Мхитарјан, Лукаку, Лингард.


 Датум: 08.08.2017, 19:51
Статијата е прочитана 377 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense