| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.01.2018

Ренова со „петарда“ за Влазерими

Предмалку заврши мечот во Охрид кој „гипсарите“ го добија со 5:0.

Тимот на Ренова предмалку го совлада второлигашот Влазерими со високи 5:0 на подготвителниот пријателски меч одигран во Охрид. Избраниците на тренерот Влатко Костов  одиграа солиден меч во кој создадоа доста шанси, а искористија дури пет гола. Стрелци на головите за Ренова беа Мишковски, Цветановски, Садики, Стојановски и Скендери.Датум: 26.01.2018, 14:00
Статијата е прочитана 1138 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense