| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.08.2017

Спировски промовиран во Ференцварош

Договор на три години за репрезентативецот во Унгарија

Ференцварош го претстави Стефан Спировски. Македонскиот репрезентативец го комплетираше договорот со унгарскиот тим кој што е на три години.
Спировски заминува во оваа екипа после добрите настапи за Вардар во Европа, а на негово место „црвено-црните“ го донесоа Вања Марковиќ кој што денеска го промовираа како нов играч на шампионот.
Спировски по потписот доаѓа во Македонија каде што ќе се подготвува за репрезентативните настапи против Израел и Албанија.Датум: 28.08.2017, 14:40
Статијата е прочитана 3067 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense