| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.03.2017

Лихтенштајн напаѓа со Бухел од Емполи

Членот на калчолигашот е најзвучното име. Другите играчи се од швајцарски второлигаши и третолигаши и германски петтолигаши

Селекторот на националниот тим на Лихтенштајн Рене Паурич го објави списокот на играчи кои што ќе играат против Македонија во квалификацискиот натпревар на 24 март во Вадуц.
Главно од домашниот шампионат, главна звезда им е Марсел Бухел од Емполи, но тој и таму не добива шанса. Има еден од австриски Алтах и тоа во името на Јаник Фрих, додека останатите настапуваат за германски петтолигаши и швајцарски третолигаши.


СОСТАВОТ НА ЛИХТЕНШТАЈН
ГОЛМАНИ: Бенџамин Бухел (Оксворд Јунајтед - Англија), Петер Јеле (Вадуц), Клаудио Мајер (Балзерс).
ОДБРАНА: Паскал Фосер (Балзерс), Максмилијан Гепел (Вадуц), Јенс Хофер (Дудинген - Швајцарија), Андреас Малин (Дорнбирн - Австрија), Иван Куинтанс (Ешен), Мартин Рештајнер (Балзерс), Сејхан Јилдиз (Балзерс).
СР. РЕД: Даниел Брандл (Ст. Андрјуз - Малта), Мартин Бухел (Унтерферинг, Германија), Франц Бургмајер (Вадуц), Николас Хаслер (Вадуц), Арон Селе (Балзерс), Матиас Селе (Ешен), Сандро Волфингер (Волфратсхаузен - Германија).
НАПАД: Марсел Бухел (Емполи - Италија), Јаник Фрик (Алтах, Австрија), Филип Ерне (Балзерс), Робин Губсер (Балзерс), Никлас Кибер (Балзерс), Денис Салановиќ (Раперсвил - Швајцарија).Датум: 15.03.2017, 15:16
Статијата е прочитана 886 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense