| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2018

Петковски се пресели во Работнички


Досегашниот играч на Вардар е нов член на „Романтичарите“


Петар Петковски е нов играч на Работнички. Крилниот напаѓач се сели на другата страна од напиот најголем стадион, откако досега го носеше дресот на Вардар, а одсега на тимот на Работнички.
По раскинувањето на соработката со шампионот, Петковски имаше опции на располагање, но се одлучи да не замине предалеку. Со ова се реши една од дилемите во овој преоден рок, каде напролет ќе заигра македонскиот младински репрезентативец. Тој е дете на Македонија ЃП, а Работнички му е трет клуб во кариерата.


 Датум: 20.01.2018, 14:36
Статијата е прочитана 1074 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense