| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.12.2017

Масесе го претстави Миловановиќ

Даниел Миловановиќ е нов член на италијанскиот четвртолигаш Масесе. Му посакуваме многу успех на младиот играч во својара птва интернационална авантура

Досегашниот член на Академија Пандев, и македонски младински репрезентативец Даниел Миловановиќ е нов член на тимот на Масесе. Ова е клуб кој во моментов е дел од италијанската четврта лига, но секако со амбиции да оди во погорен ранг што поскоро. Миловановиќ извесен период е веќе во Италија, а клубот дури сега успеа да го регистрира и да го претстави како ново заслување. Миловановиќ е роден 1998 година.Датум: 07.12.2017, 18:12
Статијата е прочитана 3202 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense