| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2018

„Пандевци“ поднесоа жалба: Бараат службени 3:0 со Шкендија!

„Ја почитуваме Шкендија но правилата на ФФМ мора да се почитуваат“ велат од таборот на Академија Пандев кои денеска и официјално поднесоа жалба по повод настаните на вчерашниот меч во Тетово

Академија Пандев она што го најави вчера во текот на денешниот ден и го оствари. Имено струмичани и официјаллно поднесоа жалба до ФФМ за случајот „младинец“ на  вчерашниот меч одигран во Тетово со Шкендија. Имено тие сметаат, така барем истакнуваат на својот ФБ профил, дека се во право и дека Шкендија не го испочитувала правилото на играње со младинец. И бараат со службени 3:0 да се регистрира овој натпревар а клубот од Тетово да се предаде на Дисциплинска комисија.
„Ја почитуваме Шкендија но правилата на ФФМ мора да се почитуваат“ велат покрај другото од раководството на струмичани. Инаку набргу за целиот овој случај треба да се произнесат и надлежните од Федерацијата со оглед на тоа дека од овој случај зависи во многу и битката за титулата.
Инаку за тоа кој е во право или не, си има надлежни комисии во ФФМ. Ние како портал го кажавме своето мислење и тоа според она што го пишува во прописите на Федерацијата.Датум: 26.02.2018, 18:54
Статијата е прочитана 1419 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense