| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.02.2017

Емир Сахити на операција во Германија!

По препорака на Динамо Загреб, младиот „романтичар“ кој беше пред трансфер во хрватскиот шампион, повредата на скочниот зглоб ќе ја санира во Германија


Емир Сахити, играчот на Работнички, кој што беше пред трансфер во Динамо деновиве треба да оди на операција во Германија. Тој пред десет дена не стана официјален член на „модрите“ само поради повредата на скочниот зглоб. Дознаваме дека тој по препорака на загрепскиот тим ќе прави операција во Германија, и ако се биде во ред тогаш во јуни и дефинитивно ќе го парафира договорот со шампионот на Хрватска.Датум: 23.02.2017, 13:32
Статијата е прочитана 1604 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense