| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.12.2017

Ецкоски на центарот во Чаир

Марјан Ецкоски ќе го суди дербито меѓу Шкупи и Вардар

Предмалку се одржа ждрепката за тоа кој судии ќе ја делат правдата за неделното 18. последно коло во оваа есен. Марјан Ецкоски од Охрид ќе го суди мечот меѓу Шкупи и Вардар, што е и дерби за ова коло. Александар Ставрев ќе суди на ФФМ каде се среќаваат исто така две  скопски екипи, Работнички и Скопје. Во Прилеп судија ќе биде Крумислав Ѓорѓиев од Штип, додека во Струмица Димитар Мечкаровски. И во Тетово каде Шкендија го дочекува Пелистер главен судија ќе биде Јован Качевски од Струга.

ШКУПИ - ВАРДАР (МАРЈАН ЕЦКОСКИ - ОХРИД)
РАБОТНИЧКИ - СКОПЈЕ (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ - СКОПЈЕ)
ШКЕНДИЈА - ПЕЛИСТЕР (ЈОВАН КАЧЕВСКИ - СТРУГА)
ПОБЕДА - РЕНОВА (КРУМИСЛАВ ЃОРЃИЕВ - ШТИП)
А. ПАНДЕВ - СИЛЕКС (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ - СКОПЈЕ)Датум: 01.12.2017, 12:23
Статијата е прочитана 1335 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense