| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.09.2017

Пандев: Не нé посака среќата


Македонија одигра одлично, а повторно загуби бодови

Нашиот капитен Горан Пандев имаше добар настап, се потруди максимално но понекогаш потребна е среќа за да се стигне до победа. Овојпат таа не беше на наша страна. Гоче и другите играчи од нападот се изнашутираа но не успеаја да го најдат патот до мрежата на албанскиот голман.
„Сите видовме дека заслуживме да победиме, имавме еден куп шанси, но тоа е фудбалот. Знаеме дека во овие квалификации немаме доволно среќа, игравме одлично, но загубивме многу бодови. И на овој меч имавме многу шанси и на крајот заслуживме да победиме. На крајот игравме со четири-пет шпица но не не посака среќа. Сепак мора да продолжиме во ист стил и во наредните мечеви“Датум: 05.09.2017, 23:07
Статијата е прочитана 899 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense