| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.12.2017

Шкендија „скенира“ репрезентативец на Косово

Станува збор за стоперот Арменд Тачи. Нема да биде изненадување ако Шкендија го договори во зимскиот преоден рок

Арменд Тачи (25), актуелен репрезентативец на Косово, инаку стопер, би можел да потпише за Шкендија. Како што дознаваме дефанзивецот на Гњилане веќе неколку месеци бил „скениран“ од есенскиот првак и нема да биде изненадување ако дојде во Тетово.Датум: 15.12.2017, 20:59
Статијата е прочитана 2084 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense