| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.04.2017

Трагедија: Загина млад фудбалер на Академија Пандев

Филип Лазаревски, младинскиот репрезентативец на Македонија (У-15) и член на Академија Пандев го загуби животот во сообраќајна несреќа

Струмица е завиена во црно. Ноќеска во сообраќајна несреќа загина Филип Лазаревски, младиот фудбалер на Академија Пандев и член на младинската репрезентација на Македонија (У-15). Лазаревски заедно со уште едно лице се возеле на мотор по што дошло до трагедија. Инаку Лазаревски важеше за еден од најперспективните фудбалери на Академија Пандев.Датум: 14.04.2017, 17:07
Статијата е прочитана 48636 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense