| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2018

„Академиците“ спремни да го „препливаат“ Енисеј

Академија Пандев од денеска е во Анталија, а утре ќе игра контрола против лидерот на руската втора лига

И прволигашот Академија Пандев во текот на денешниот ден пристигна во Анталија, каде веќе одработија тренинг, а првиот контролен натпревар за време на престојот во Турција ќе го имаат утре. Ривал на струмичани ќе биде руски Енисеј, тим кој е првопласиран во руската прва дивизија, второ по ранг натпреварување.
Тренер на Енисеј е Дмитри Аленичев, екс фудбалер на Локомотив и Спартак Москва, на Рома, Перуџа и Порто, и човек кој за руската репрезнетација има одиграно 55 меча.

 Датум: 20.01.2018, 19:33
Статијата е прочитана 795 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense