| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.01.2018

Бесир Демири преговара со Мариупол!

Левиот бек на Вардар би можел да направи трансфер во Украина

Бесир Демири и Мариупол, прволигашпки клуб од Украина, во моментов интензивно преговараат и можно е да дојде до договор. Во тој случај левиот бек на Вардар и повремен репрезентативец на Македонија би можел кариерата да ја продолжи во шампионатот на Украина. Инаку Демири пред извесно време се поврзуваше и со трансфер, односно враќање во Шкендија.Датум: 09.01.2018, 14:25
Статијата е прочитана 1721 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense